Bank Spółdzielczy w Zwoleniu

Ważne linki

IV Czarnoleski Festiwal Sztuki

Treść strony

Bank Spółdzielczy w Zwoleniu serdecznie zaprasza na IV Czarnoleski Festiwal Sztuk "Odwieczne Pieśni".

 

Już po raz kolejny mamy przyjemność wspierać i promować to wyjątkowe święto muzyki, poezji i malarstwa.
Jednocześnie zachęcamy Naszych klientów do wzięcia udziału oraz o dołożenie swojej cegiełki w powstawaniu tego wydarzenia.
 
 
11 koncertów znamienitych artystów, 6 koncertów uczestników mistrzowskich warsztatów pianistycznych, spektakl teatralny, wystawa malarska oraz wykład prof. Dariusza Chemperka o pieśniach J. Kochanowskiego. Całe przedsięwzięcie artystyczne ma zbliżać nas do postaci naszego wybitnego Poety - jego życia i twórczości, a jednocześnie Czarnoleski Festiwal Sztuk pozwala doświadczyć mnogości sztuki na najwyższym poziomie artystycznym.
 
Festiwal swoimi wydarzeniami obejmuje takie miejsca jak: Muzeum J. Kochanowskiego w Czarnolesie, Kościół parafialny pw. Świętej Trójcy w Gródku oraz Zamek w Janowcu.
 
Wszystkie te przestrzenie pozwalają na bezpieczny przebieg koncertów dla każdego uczestnika. Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny przy wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej.
Tel. +48 677 20 05, e-mail: muzeum-czarnolas@wp.pl
 
Organizatorem Festiwalu i Mistrzowskich Warsztatów Pianistycznych jest Fundacja Rzeka EN, a współorganizatorami: Muzeum J. Kochanowskiego w Czarnolesie, Wójt Gminy Policzna Tomasz Adamiec, Parafia pw. Świętej Trójcy w Gródku oraz Nadwiślańskie Muzeum w Kazimierzu Dolnym - Oddział Zamek w Janowcu.
 
 
W 2022 r. od 16 do 31 lipca planujemy organizację IV edycji Czarnoleskiego Festiwalu Sztuk, która jest kontynuacją dotychczas wypracowanej formuły łączącej festiwal z Mistrzowskimi Warsztatami
Pianistycznymi. Podtytuł IV edycji „Odwieczne pieśni” nawiązuje do tego co uniwersalne i niezmienne w sztuce, a także w życiu każdego człowieka – miłość, radość, tęsknota, śmierć. Pragniemy przedstawić poprzez dobór repertuaru w sposób szczególny jeden z najpiękniejszych i najciekawszych okresów w sztuce europejskiej, w tym polskiej, czyli przełom stuleci XIX i XX. Jan Kochanowski niejednokrotnie odwołuje się w swojej twórczości do uniwersaliów, starożytnych wartości. Motto naszego festiwalu stanowi przyczynek do refleksji nie tylko dla publiczności, ale także dla artystów. W różnych gatunkach muzycznych, stylach, epokach idea ta może być rozumiana w zupełnie inny sposób. Ta wielość znaczeń może być – mamy taką nadzieję – niezwykle atrakcyjna dla melomanów.
 
Na Czarnoleskim Festiwalu Sztuk zawsze obecna jest muzyka dawna, tym ciekawsze staje się śledzenie wcześniej wspomnianych idei na przestrzeni epok. Podczas festiwalu planujemy koncerty symfoniczne w tym dwa koncerty Czarnoleskiej Orkiestry Festiwalowej, recitale fortepianowe, koncerty kameralne, koncerty zespołów muzyki dawnej, recital wokalny, koncert jazzowy, wykłady tematyczne, spotkania literackie w ramach kawiarenki literackiej, warsztaty tańca towarzyskiego, koncerty uczestników Mistrzowskich Warsztatów Pianistycznych wraz z recytacją poezji Jana Kochanowskiego, wystawę prac plastycznych.
 
Wydarzenia festiwalowe odbędą się w zabytkowych miejscach związanych z Janem Kochanowskim:
Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Kościół pw. Świętej Trójcy w Gródku, Kościół pw. Św. Stefana w Policznie, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym – Oddział Zamek w Janowcu, Kościół Wniebowzięcia NMP w Opactwie (Gmina Sieciechów) oraz w Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole.